Product Details
Compare Product| Brand | Ketone |
|---|---|
| Country of Sale | United States |
| Product Type | Vegan/Vegetarian |
| Purpose / Goal | Energy Enhancement Focus |
| Free of Claims | Sugar Caffeine Ingredients of Animal Origin-Vegan Artificial Flavors Artificial Sweeteners |
| Lot # | 49379 50700A 5070B 47675 51018A 51413B 50205A 50205B |
| Product Form | Liquid |
| Flavor | Other |
| Package Size | 2 fl oz (59 mL), 6 bottles 2 fl oz (59 mL) |
| Serving Size | 1.2 fl oz (59 mL) |
| Protein | 0 g |
| Carbohydrate | 0 g |
| Sugar | 0 g |
| Fat | 0 g |
| Calories | 70 Cal |
Return to the main search page to search for additional products.