Product Details
Compare Product| Brand | Whey Maker |
|---|---|
| Country of Sale | United States |
| Product Type | Amino Acid/BCAAs/Collagen/Men/Muscle Growth/Protein/Recovery/Senior/Women |
| Purpose / Goal | Muscle Growth Post-Workout Recovery Strength |
| Free of Claims | Soy Gluten GMOs Artificial Colors Artificial Flavors Artificial Sweeteners |
| Lot # | 2509435 |
| Product Form | Powder |
| Flavor | Vanilla |
| Package Size | 5.44 kg (12 lb) |
| Serving Size | 4 scoops (337 g) |
| Protein | 60 g |
| Carbohydrate | 238 g |
| Sugar | 13 g |
| Fat | 4 g |
| Calories | 1250 Cal |
Return to the main search page to search for additional products.