Product Details
Compare Product| Brand | Designs for Health |
|---|---|
| Country of Sale | United States |
| Product Type | Antioxidant/Botanical/Enzyme/Prebiotic |
| Purpose / Goal | Digestive Health |
| Free of Claims | Gluten Dairy Soy GMOs |
| Lot # | B25251B02 |
| Product Form | Powder |
| Flavor | Fruit - Other |
| Package Size | 309 g |
| Serving Size | 1 scoop (10 g) |
| Protein | 1 g |
| Carbohydrate | 8 g |
| Sugar | 1 g |
| Calories | 35 Cal |
Return to the main search page to search for additional products.