Product Details
Compare Product| Brand | AG1® |
|---|---|
| Country of Sale | United States |
| Product Type | Mineral/Probiotic/Vegan/Vegetarian/Vitamin |
| Purpose / Goal | Brain Health Cardiovascular Health Digestive Health Energy Enhancement Immune Function |
| Free of Claims | GMOs Gluten Dairy Lactose Egg Peanuts Artificial Sweeteners |
| Lot # | 06302504 03092511 11292510 11292505 11292507 06302502 03102502 05092502 05092503 08132500 08132508 03092507 11292513 08132517 03102503 07252511 12112500 07252501 08132515 12302501 07252507 08262501 06302500 11292509 11292508 07252508 11172501 12302500 08132509 08132506 06042500 05092500 08192500 08132501 11292500 07252506 08132504 10212503 03102506 08262500 08052500 03102505 06302501 06302507 08132503 04212502 04212503 12022524 08132507 |
| Product Form | Powder |
| Flavor | Other |
| Package Size | 13 g, 39 g, 91 g, 390 g |
| Serving Size | 1 scoop/stick (13 g) |
| Protein | 2 g |
| Carbohydrate | 6 g |
| Sugar | <1 g |
| Fat | 1 g |
| Calories | 40 Cal |
Return to the main search page to search for additional products.