Product Details
Compare Product| Brand | Bubs Naturals |
|---|---|
| Country of Sale | |
| Product Type | Amino Acid/Digestive Aid/Joint Aid/Protein |
| Purpose / Goal | Bone / Joint Support Digestive Health Muscle Growth Post-Workout Recovery |
| Lot # | 521563705 621994301 621975901 420515602 420512801 521563703 420668701 521772301 621888902 520783902 48101601 520783901 622029701 622029702 420481001 420813101 420480901 521229102 48413602 521157101 420515601 622029901 420172802 48413601 621897201 521693501 521889101 520992201 420813102 420669101 521772401 521563704 521828301 521624501 521563702 521229301 521663201 38024801 521056101 420172902 420481002 520784101 622067801 420172801 48101602 420335301 521563701 520669201 37864902 621888901 521229101 420172901 |
| Product Form | Powder |
| Flavor | Unflavored |
| Package Size | 567g, 283 g |
| Serving Size | 1 scoop (20 g) |
| Protein | 20 g |
| Calories | 70 Cal |
Return to the main search page to search for additional products.