Product Details
Compare Product| Brand | Vital Proteins LLC |
|---|---|
| Country of Sale | United States |
| Product Type | Amino Acid/Protein |
| Purpose / Goal | Joint Support Muscle Growth Post-Workout Recovery Strength |
| Free of Claims | Dairy Gluten Sugar Artificial Sweeteners Artificial Colors |
| Lot # | All |
| Product Form | Powder |
| Flavor | Vanilla |
| Package Size | 327 g, 657 g |
| Serving Size | 4 Tbsp (23 g) |
| Protein | 18 g |
| Carbohydrate | 2 g |
| Sugar | 0 g |
| Calories | 80 Cal |
Return to the main search page to search for additional products.