Product Details
Compare Product| Brand | Thorne |
|---|---|
| Country of Sale | United States |
| Product Type | Protein |
| Purpose / Goal | Recovery Sleep Aid |
| Free of Claims | Gluten |
| Lot # | 412161 415878 415190 411357 411930 415189 414121 413055 410345 410348 415875 414774 414440 410753 412160 414119 413053 411929 410347 416406 414439 413054 413331 412159 413333 415876 415187 414120 411359 416405 413714 414438 413715 413055.1 411463 411928 416404 415877 411461 410346 413716 411358 415188 414772 414773 411462 416407 413332 |
| Product Form | Powder |
| Flavor | Chocolate |
| Package Size | 476 g |
| Serving Size | 1 scoop (39.6 g) |
| Protein | 13 g |
| Carbohydrate | 9 g |
| Sugar | 2 g |
| Fat | 6 g |
| Calories | 140 |
Return to the main search page to search for additional products.